Cebeci Boya Ustası

Cebeci boya ustası işçiliği ve pratikliği ile herkesi memnun edecektir. Yalnızca iletişime geçerek boya işinin ayrıntılarının görüşülmesi yeterli olacaktır. Boya ustası gerekli ekipmanlarıyla birlikte istenilen boyayı yapmak üzere mekâna gelecek ve öncelikle gerekli hazırlıkları yapacaktır. Ancak bunun yalnızca boyanın kaliteli olması için yapılan bir hazırlık olduğu ve diğer hazırlıkların müşteri tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıntıları aşağıda açıklanacaktır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra boyama aşamasına geçilecektir. Boya ustasının bu konuda yapacakları aşağıda belirtilecektir. Bunların haricinde boya ustasının boyama işleminde sonra boyaya dair tüm dağınıklığını toplayacağından bahsedilebilir. Böylece mekânı toparlayarak sonraki aşamaya veya işe geçmek daha kolay olacaktır.

Cebeci Boya Ustası Önce Hazırlık

Boyacı ustası boya öncesinde yalnızca boya ve boyanacak alan ile ilgili hazırlık yapacaktır. Boya yapılacak alanın temizlenmesi ve tozlardan arındırılması, tadilat işlerinin tamamlanması gibi işlemler müşteriye ait hazırlıklardır. Bir hazırlık olmasa da öneri denebilecek bir bilgi olarak müşterilere tüm tadilat işlerini boyadan önce bitirmesi söylenebilir. Şayet boyadan sonra yapılacak herhangi bir tadilatın boyaya zarar vermesi söz konusu olabilir. Boyacının önceden yapacağı hazırlıklar ise varsa duvardaki çatlakları alçı ile kapatmak, duvara uygulanması gereken astar gibi işlemleri yapmak ve bunun gibi hazırlıklardır. Bu hazırlıklar boyama işleminin çok daha iyi sonuç vermesi amacıyla yapılmaktadır. Bu nedenle hazırlık aşaması özen ve dikkat isteyen bir kısımdır.

Cebeci Boya Ustası Boyama Aşaması

Cebeci Boya Ustası

Cebeci Boya Ustası

Cebeci Boya Ustası aracılığıyla yaptırılan boya işlemi aşamasında tüm sorumluluk boya ustasında olmaktadır. Boyanın başına gelecek herhangi bir şey veya duvarda boyama nedeniyle oluşan herhangi bir sorundan boyacı sorumlu olacaktır. Bu nedenle boya yaparken mutlaka özenli ve dikkatli olunmalıdır. Boya yapılırken duvara uygun fırça gibi ekipman kullanmaya dikkat edilmeli ve olası her sorundan müşteri haberdar edilmelidir. Müşteri boya aşamasında boya yapılan yerde durma ve boya işlemini takip etme hakkına sahiptir. Bu sayede boyama işleminin tüm aşamaları müşterinin rızası dahilinde gerçekleşmekte ve herhangi bir sorun çıkması engellenmektedir. Boya aşamasında her ne kadar müşteri bulunabilse de boya ustasının işinin eri olduğunu unutmamalı ve buna dair ültimatom vermekten kaçınılmalıdır.

 

Bizi sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip ede bilirsiniz

instagram hesabımız tıkla

facebook hesabımız tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button