DAİRE BOYAMA

            DAİRE  NASIL BOYANIR

Daire boyama hakkında tüm bilmek istediklerinizi bu makalemizde bulabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda ev boyamak sizlerin gözünü korkutmasın. Daire boyama fikirlerini sizler için derledik.Daire Boyama püf noktalar
bu başlık altında daire boyama teknikleri anlatacağız.daire boyama yüzeyleri güzelleştirir ve korur, bu nedenle doğru malzemeleri kullanmak ve iyi bir hazırlık süreci başarılı bir uygulama yapmanızı sağlar.

Mevcut boya çeşitleri hem renk hem de parlaklık seviyesi seçiminde farklılık göstermektedir. Günümüzde artık sağlık açısından hem de kullanabilirlik açısından su bazlı boya çeşitleri mevcuttur. Su bazlı boyalar, yapısında su olan, içeriğindeki suyun buharlaşması ile kuruyan, insan sağlığına zarar vermeyen boya çeşitleridir. Sizde kolay ev boyama nasıl yapılır, pürüzsüz boya nasıl yapılır merak ediyorsanız okumaya devam edin.

.

Duvar Boyama Adımları
Duvarları temizleme
Temizlik bezi ve birkaç damla hafif bulaşık deterjanı ile karıştırılmış bir su çözeltisi kullanarak, toz, kir ve yağdan arındırmak için duvarlarınızı temizleyin.
Maskeleme bandı kullanın
Döşemenizin yapılmasını istemediğiniz, döşeme, kalıplama, kapı kolları, pencere çerçeveleri ve kapı çerçeveleri gibi alanları korumak için maskeleme bandı kullanın.
Bir tepsiye astar boya dökün
Kusursuz bir duvar elde etmek istiyorsanız duvar boyası uygulamadan mutlaka astar kullanmalısınız.
Astarı duvarın üzerine uygulayın
Ruloyu tamamen kaplayana kadar astar uygulayarak duvarın bir bölümünü yukarıya ve aşağıya doğru uygulayın. Duvarınız tamamen kaplanıncaya kadar devam edin, gerektiği şekilde silindire astar uygulayın.
İpucu: Astarın boyayı uygulamadan önce tamamen kuruduğundan emin olmak için, kutu üzerinde bulacağınız üreticinin kurutma talimatlarını izleyin.
Döşeme boya
sadece fırçanın aşağı şekilde yaklaşık üçte kıllar kaplama, boya içine daldırma iki inç açılı fırça. Fırçayı, bandı kaplayan bandın dış kenarı boyunca geçirin (bandın duvar tarafında; trim tarafında değil). Boyayı bantlı şeridinize tam olarak yaslayarak uygulayın, banttan yaklaşık iki veya üç inç dışarıda çalışın. Tüm bantlanmış alanlar boyunca dar bir renk çizmeyi bitirinceye kadar devam edin.
Boyayı “w” şeklinde yuvarlayın
Boya tepsisini boya ile doldurun; fazlalığı kaldırarak silindiri içine daldırın. Boyayı, 3 x 3 fit “w” şeklinde duvara yuvarlayın. Silindiri kaldırmadan bu “w” ye geri dönerken, duvarın o kısmı tamamen kaplanana kadar boş yamaları doldurun. Tüm duvar boyanana kadar silindire daha fazla boya ekleyerek devam edin.
Ressam bandını çıkarın
Boya kurumuşken boyayı kazara çıkarmamak için hala ıslakken bantı soyun.
Daire Boyama Fiyatları
Daire boyama fiyatları evin metrekaresi ve içinde yapılacak tadilatlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir rakam söylemek doğru olmaz. fili Boya Sarfiyat Tablosu ile tahmini metrekare başına ne kadar boya gittiğini hesaplayabilirsiniz.
Selamlar Size Nasıl
Selamlar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?